Bill Hicks

 • Bir daha asla düşmanımızın olmamasını sağlayacak bir fikrim var, tabi bununla ilgileniyorsanız. Kimse bununla ilgilenmiyor mu? Bu bir tür ilginç teori ve tek yapmamız gereken bunun için kararlı ve azimli bir hareket. Dünyadaki tüm düşmanlarımızdan bir seferde kurtulabiliriz. İşte yapacağımız şey: Nükleer silahlara ve savunmaya her yıl harcadığımız parayı biliyorsunuz, trilyon dolarlar. Bunun yerine, bu parayı dünyadaki fakirlerin beslenmesi ve giydirilmesi için harcarsak – ki aslında silahlanmaya harcadığımız para insanların ihtiyaç duyduklarından kat kat fazladır – tek bir insan bile bu hareketin dışında kalmaz… bir kişi bile… ve dış uzayı keşfetmek için yarışırdık, birlikte, barış içinde, sonsuza kadar.
 • Dünya hayatı, lunaparktaki oyuncaklara binmek gibidir. Devam ettikçe zihninizdeki güçlü etkisi nedeniyle gerçek olduğunu sanarsınız. Yükselir, alçalır, daireler çizersiniz. Heyecanlandırır, titretir, rengarenktir, gürültülüdür, eğlencelidir… ama kısa bir süre için. Uzun zamandır bu gezintide olan insanlar sorgulamaya başladılar:- “Bu gerçek mi? Yoksa sadece bir gezintide miyiz?”

  Ve aralarında cevabı hatırlayan diğerleri, bize: “Üzülme, korkma sakın, çünkü bu sadece bir gezinti.” demek için geri geldiler ve biz bu iyi adamların hepsini… “öldürdük” ve etrafa saldırmaları için şeytanları serbest bıraktık:

  -“Hey susturun onu! Bu gezintiye çok yatırım yaptık, susturun! Hayat kaygısından yüzümde oluşan kırışıklara bakın, büyük banka hesaplarıma bakın, aileme bakın! Bu, gerçek olmak zorunda!”

  Bu sadece bir gezinti ve bunu istediğimiz zaman değiştirmeye gücümüz var. Sadece bir tercih meselesi: sevgi ve korku arasında.
  Korkunun gözleri kapılarınıza daha büyük kilitler vurmanızı istiyor: Silahlar satın alın, kendinizi dünyada olup bitene ve gerçeklere kapatın. Sevginin gözleri ise, aksine, hepimizi bir olarak görmenizi istiyor. İşte dünyayı daha iyi bir gezinti adına değiştirmek için yapabileceğimiz seçim. Hemen şimdi.

  • İncil’in Tanrı’nın kesin sözü olduğuna inanırlar – Sonra İncil’i değiştirirler! Oldukça cürretli bir davranış değil mi? – “Tanrı sanırım burada şunu anlatmak istemiş…” Kendime hiçbir zaman bu kadar güvenmedim.

  http://tr.wikipedia.org/wiki/Bill_Hicks

  http://tr.wikiquote.org/wiki/Bill_Hicks

Faydalı kategorisinde yayınlandı

Tags:

Kalıcı Bağlantı Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: